הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
קבלו הצעת מחיר
מבצעים
  • טלפון
  • וויז
  • וואסאפ
052-8299899
קבלו הצעת מחיר

כפרי או מודרני?

בשנים האחרונות הולך המטבח המערבי והופך יותר ויותר מולטי פונקציונאלי. המטבח המערבי הוא כבר לא רק מרחב לבישול והכנת אוכל או אכילת ארוחות משפחתיות ליד השולחן המרכזי. עיצובו, מיקומו והשימושים הרבים של המטבח הופכים אותו להיות החדר המרכזי בכל בית ישראלי ומערבי כיום. ככזה, עליו להיות ייצוגי ומרשים, מתאים לצרכיו של המשתמש ובעל היצע רחב לבעליו. הפונקציונליות הרבה והעשירה של המטבח באה לידי ביטוי גם בעיצוב המטבח. זו ניתנת ליישום בסגנונות של מטבחים כפריים או אורבניים, מודרניים או פוסט מודרניים, מינימליסטיים או עשירים בחומר ועוד.

הבחירה בין מטבח מודרני בכללותו ובעיצובו לבין מטבח בעל אופי וקווים כפריים היא אינה עניין של מה בכך. ראשית, היא מושפעת מגורמים עיצוביים שונים בתוך הבית ושנית, יש לה השפעה משמעותית על מראה הבית הכללי. מה הם השיקולים העומדים לנגד עינינו בבואנו לבחור מטבח כפרי או מודרני?


כפרי או מודרני

אווירה

כל אחד מהמטבחים הינו בעל אופי ייחודי משל עצמו ובעל אווירה מרשימה וחזקה אחרת. האווירה הנוצרת במטבח כפרי אינה דומה במאום לאווירה הנוצרת במטבח המודרני. בעוד שזו הראשונה המאפיינת מטבחים כפריים הינה בעלת אווירה ביתית ושקטה, מרגיעה ומחממת הרי שהמטבח המודרני הינו קר ומונוכרומטי באופיו, מתקדם בעיצובו ומעניק תחושה  של טכנולוגיה מורגשת בכל פינה. בעוד שהמטבח הכפרי ישרה רוגע – המטבח המודרני יעשיר בדינאמיות ויקפיץ את האנרגיות בבית.


כפרי או מודרני

מרחב

בין האלמנטים המשמעותיים ביותר בעולם העיצוב הוא המרחב. מרחב גדול מעניק תחושת חופש ונצח ואילו מרחב קטן ייתן תחושת ביתיות וחמימות. לעומת זאת, מרחב יתר יעניק תחושת ניכור ובדידות ולעומתו מרחב מצומצם מדי ייתן תחושת סגירות, חוסר פתיחות ואפילו מחנק ויצירת תחושת לחץ בתוך הבית. המטבח המודרני והן המטבח הפוסט מודרני שמים דגש נרחב ביותר על עיצוב רחב ידיים, על מרחב ויצירת תחושת חופש בתוך הבית. יחד עם זאת, יש אשר יאמרו כי מדובר במרחב יתר וכי מטבחים כפריים מעניקים די מרחב.מטבחים כפריים יוצרים תחושה חמימה יותר, ברובם משלבים חומרים חמימים יותר ומעניקים תחושה עוטפת וביתית. אוהבי התחושה הביתית יעדיפו ברובם את המטבח הכפרי.

נוחות

באשר לנוחות – אין ספק כי יש ויכוח משמעותי בין אוהבי מטבחים מודרניים לבין אלו המעדיפים מטבחים כפריים. המטבח המודרני מצטיין בטכנולוגיות מתקדמות ואילו מבטחים כפריים מעניקים תחושת רוגע ושלווה. המושג נוחות יכול להתפרש כאן לכמה כיוונים שונים כשההחלטה תלויה אך ורק בלקוח.

סגנונות שונים המעוצבים במטבחי אלונים

מטבחי אלונים מומחים בייצור מטבחים במגוון סגנונות ובהתאמה אישית ללקוח.
במסגרת השירותים המוצעים ע"י מטבחי אלונים: חידוש מטבחים, תכנון מטבחים, חידוש ארונות מטבח, החלפת דלתות ועוד