הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
קבלו הצעת מחיר
מבצעים
  • טלפון
  • וויז
  • וואסאפ
052-8299899
קבלו הצעת מחיר

סוגי המטבחים וההבדלים בינהם

לא פשוט לבחור מטבח חדש, הבחירה בין החומרים הקיימים בשוק המטבחים גדולה ומגוונת ולכל חומר היתרון והחיסרון שלו. חשוב להתייעץ עם אנשי המקצוע הנכונים שמבינים בתחום עיצוב המטבחים על מנת לקבל תוצאה עיצובית מרשימה ופרקטית. במאמר זה נשמח להציג בפניכם את יתרונותיהם וחסרונותיהם של חומרי הגלם השונים.

נתחיל בפולימר...

הפולימר הוא הוא חומר פלסטי גמיש במיוחד ואיתו מרבים לצפות את דלתות המטבח, הפולימר יכול להגיע בגוון מט או מבריק לבחירת הלקוח, עם מסגרות שונות בעיצובים שונים. רמת העמידות של הפולימר הין בין הגבוהות ומתאימה במיוחד למטבח פעיל ועובד. במטבח פולימר תהנו מאפשרות עיצוב בתקציב המוגדר מראש לפי אפשרות הלקוח, הפולימר דוחה כתמים ולכן יעיל ואפקטיבי מאוד! לא ניתן לראות את החיבורים בין הקנט לדלת בניגוד לחומרים אחרים, ניתן לשלב כל ידית שתרצ, ורמת העמידות שלו גבוהה במיוחד.


מטבחי פורמייקה...


פורמייקה קשיחה מאוד ואיננה גמישה ולכן, לא ניתנת לכיפוף או לעיצובים שונים. השימוש בסוג חומר זה יהיה רק כאשר תרצו לצפות דלתות ישרות ללא מסגרות כלל. מטבחי פורמייקה תמצאו בהרבה בתים בישראל והחומר נפוץ מאוד בשנים האחרונות. רבים אוהבים את השימוש בסוג חומר זה במטבחים עקב הטקסטורות השונות שהוא מביא איתו. ניתן למצוא אותו בגוון מבריק או מט בצבעים מגוונים ויפים. גם השימוש בו הוא יחסית לא יקר ועומד בתקציב שנקבע מראש ע"י הלקוח. חומר זה מאוד קל לניקוי, חומר חזק ועמיד שישרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות, במגוון עיצובים וטקסטורות ומחירו לא יקר.


מטבחים אפוקסיים


מטבחים אפוקסיים או בשמם השני מטבחי שלייפלק, צביעה בתנור ועוד הם מטבחים שמזוהים עם ריסוס צבע מיוחד על גבי דלתות ה MDF של המטבח שלכם. את סגנון הדלתות האלו תמצאו ברוב המקרים במטבחים כפריים ועתיקים. השימוש בחומר זה הוא יוקרתי ולכן אינו מתאים לכל אחד. ניתן לשפשף את החומר כדי לקבל מראה עתיק ומיוחד, החומר האפוקסי גמיש ולכן ניתן לעצב בכל צורה עמו, נחשב יוקרתי מאוד, ושחוב לדעת שהוא רגיש מאוד לחומרי ניקוי מסוימים צריך לדאוג לתחזוקתו כי הוא עדין מאוד ונוטע להסדק. הוא אינו מתאים למבטח פעיל ומשפחתי ומשמש רק במטבחים יוקרתיים שהשימוש במטבח הוא מינימלי.


סוג המטבחים הנוספים הם: מטבחי עץ מלא.


סוג זה של מטבחים מתאים בעיקר למי שאוהב מראה חמים וכפרי. עץ מלא הוא חומר חזק מאוד שיכול להחזיק לנצח! אין צורך לצבע את העץ המלא (אלא אם כן רוצים שיבריק ואז משתמשים בחומר לכה מיוחד), גווני העץ המלא מגיעים במגוון צבעים טבעיים ומיוחדים. מי שאוהב את הסגנון יהנה ממטבח יוקרתי בטקסטורת עץ מיוחדת, מטבח מעוצב בעל אופי משפחתי וחם. סוג חומר זה דורש תחזוקה תקופתית אך ישרת אתכם למשך שנים אין ספור.


סוג המטבח האחרון שנעסוק בו הוא מטבח פורניר.


דלתות הפורניר די מזכירת את דלתות העץ המלא, וסוג חומר זה מיועד למי שרוצה את אותו הסגנון והמראה של העץ המלא אך בתקציב נמוך יותר. פורניר מגיע בעיצובים מגוונים, הוא דורש תחזוקה באמצעות ספריי מיוחד, בגלל שפורניר הוא חומר שאינו גמיש הוא מיועד רק לדלתות חלקות ללא מסגרת.

מעוניינים לקבל מידע מקצועי נוסף? חושבים לחדש את המטבח? הצוות המקצועי של מטבחי אלונים ישמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה , צרו קשר במספר 052-8299899  ונשמח לעזור.

קראו עוד על מטבחים