הצהרת נגישות שליחת דואר אלקטרוני סגירת חלון
קבלו הצעת מחיר
מבצעים
  • טלפון
  • וויז
  • וואסאפ
052-8299899
קבלו הצעת מחיר

שילוב סוגי שיש במטבחים מודרניים

המטבח המודרני מבוסס על פי רוב על השילוב המנצח שבין מוטיבים פרקטיים ופונקציונליים לבין מוטיבים של אסתטיקה ויופי. כאשר בוחרים מטבח חדש, לבית חדש, או כאשר עושים זאת על מנת להחליף מראה ישן ועייף למראה חדיש ומודרני, חשוב להקדיש תשומת לב נאותה למשטח העבודה.
משטח העבודה, ששמו המקובל בפי כל הוא "שיש" הוא חלק מרכזי מאוד מהמטבח המודרני. בסקירה הנוכחית נדבר על סוגי שיש למטבח על הדרך הנכונה לשלב אותם במטבחים המודרניים, על שיקול חוזק, יוקרה, מחיר ועמידות.


מטבחים מודרניים

בהיר ונקי, כהה ומעוצב

כדי לעצב נכון את המטבח המודרני חשוב להחליט איזה מראה רוצים לקבל. בתוך כך, חשוב לזכור שהשיש, משטח העבודה, תופס מקום חשוב ביצירת המראה הכולל. מלבד החשיבות של משטח העבודה להנחת סירים ומחבתות, לחיתוך של ירקות, להכנת קדרות וכל מלאכת מחשבת של בישול ואפייה, יש לו השפעה על מראהו של החדר החשוב הזה. בחירה נכונה, מתוך שיקולי תקציב ועמידות, דגמים ומחיר תשפיע לטובה על הבית כולו.
על פי רוב, רצוי להתאים את עיצוב המטבח ואת השיש הנבחר למראה ולחזון העיצובי המועדף. סוגים מסוימים של שיש יכולים להתאים להשגת מראה נקי, קלאסי או כפרי. סוגים אחרים של משטחי עבודה מתאימים יותר למי שרוצה מראה עדכני, מעוצב, הייטקיסטי וכן הלאה. לעיתים, הבחירה בין מראה בהיר ונקי לעומת מראה כהה ומעוצב תתבסס על גודלו של המטבח ועל השאלה האם הוא מצוי בחלל פתוח או שמא דווקא סגור.

שילובים מפתיעים ומעוצבים

עובדה שמפתיעה לא מעט אנשים היא ששיש למטבחים לא בהכרח עשוי משיש אמיתי. למעשה, מרבית משטחי העבודה בישראל אינם עשויים מחומר זה, אך אין לכך משמעות מבחינת העיצוב, מבחינת המראה המודרני, מבחינת ההתאמה ליתר חלל הבית. אין לכך גם משמעות לגבי החוזק של משטח העבודה או עמידותו בפניי כתמים. ניתן למצוא חומרי גלם שונים שמהם מייצרים שיש והשילוב שלהם עם המטבח המודרני בהחלט יכול להיות מצוין ואף להפתיע.
בין השילובים החדישים של משטחי עבודה ושיש ניתן למצוא סגנונות בהירים ואף דמויי עץ, סגנונות בעלי מראה כבד ומסיבי, סגנונות בהירים עם אפקט מגדיל וכן כאלה עם כיור מובנה ואף כיור כפול.
כדאי לדעת שבפני הרוכשים ישנן אפשרויות שונות ובהן:
• שיש חברון – נחשב לאחד ממשטחי העבודה בעלי הפופולריות שגדלה במהירות רבה ביותר. עשוי אבן גיר טבעית, עם עמידות יוצאת דופן וחוזק רב. אופציה זו נחשבת לזולה יחסית.
• אבן קוורץ – משטחי עבודה כאלה מכונים לעיתים גם שיש קיסר. זהו שם גנרי שמתייחס ליצרנים שונים. משטח העבודה עשוי קוורץ וישנם דגמים מגוונים ביותר, שהולכים עם רוח הזמן.
• גרניט – מצוי בסגנונות מגוונים, עם דוגמאות מרהיבות וייחודיות. עמיד מאוד בפני שריטות וחתכים.
• קוריאן – משטח קל לניקוי, בעל מראה אסתטי ונחשבת לאחד מהיוקרתיים שבין משטחי העבודה המודרניים.


מטבחים מודרניים